Kategorie

Korki

Korek automatyczny do umywalki to wygodne i estetyczne rozwiązanie. W naszym sklepie znajdziesz korki typu click-clack, odpowiednie do większości umywalek występujących w Polsce. Atutem, jakim cechują się korki do umywalki z naszej oferty jest wysoka jakość wykonania - materiałem zastosowanym w ich produkcji jest mosiądz, odporny na korozję oraz zarysowania.

Aktywne filtry

79,00 zł
  • Wysyłka w 24h

Wysokiej jakości korek umywalkowy z mechanizmem klik-klak, który umożliwia łatwe zatkanie i udrożnienie odpływu. Materiałem dominującym w przypadku tego produktu jest mosiądz. Korek w kolorze czarnym, występuje także w wersji złotej. Zatyczka w kształcie kwadratu, jest odporna na zarysowania, działanie tradycyjnych detergentów, a także wysoką temperaturę. Uniwersalny i solidnie wykonany model, pasuje do większości umywalek. Polecany zarówno do armatury w stylu klasycznym, nowoczesnym i retro. W zestawie znajdują się niezbędne elementy montażowe.

49,00 zł
  • Wysyłka w 24h

Wysokiej jakości korek umywalkowy z mechanizmem klik-klak, który umożliwia łatwe zatkanie i udrożnienie odpływu. Materiałem dominującym w przypadku tego produktu jest mosiądz. Korek w kolorze złotym, występuje także w wersji czarnej. Zatyczka w kształcie kwadratu, jest odporna na zarysowania, działanie tradycyjnych detergentów, a także wysoką temperaturę. Uniwersalny i solidnie wykonany model, pasuje do większości umywalek. Polecany zarówno do armatury w stylu klasycznym, nowoczesnym i retro. W zestawie znajdują się niezbędne elementy montażowe.

Jak wybrać korek do umywalki?

Wybierając armaturę łazienkową nie sposób zapomnieć o korku do umywalki. Ten element jest równie intensywnie eksploatowany co sama bateria, w dodatku jest bezpośrednio narażony na kontakt z wysoką temperaturą i detergentami - dlatego tak ważne jest, by ten element był wykonany z materiałów wysokiej jakości - bo tylko wtedy będzie estetycznie wyglądał nawet po długiej eksploatacji. Co warto wiedzieć o korkach do umywalki przed zrobieniem zakupów?

Korek automatyczny a średnica odpływu

Podczas wybierania korka należy wziąć przede wszystkim pod uwagę odpowiednie dopasowanie go do posiadanej umywalki. Zdecydowana większość dostępnych w Polsce umywalek ma otwór odpływowy, którego średnica to 1 i 1/4 cala. W związku z tym większość produkowanych korków umywalkowych jest zaprojektowana z myślą o takim właśnie odpływie. Warto się jednak upewnić, że wybrany korek na pewno będzie pasował do odpływu posiadanej przez nas umywalki. Bardzo ważna jest sama konstrukcja umywalki. Inny korek należy wybrać do misy z otworem przelewowym, a inny do umywalki bez tej funkcji.

Materiał wykonania korka do umywalki

Z czego powinien być wykonany korek automatyczny do umywalki? Najlepiej, jeśli podstawowym materiałem użytym do produkcji korka był mosiądz. Cechuje się on bardzo dużą wytrzymałością na wysokie temperatury, jest też odporny na korozję i zarysowania. Nie bez znaczenia jest fakt, że mosiądz dobrze znosi kontakt z detergentami. Korek wykonany z mosiądzu długo będzie spełniał swoją funkcję, zachowując jednocześnie estetyczny wygląd.

Korek do umywalki: złoty czy czarny?

Korek umywalkowy powinien oczywiście pasować stylistyką zarówno do samej misy, jak również - a może przede wszystkim - do pozostałej armatury łazienkowej, w tym baterii umywalkowej. Jeśli więc armatura w łazience ma kolor złoty, korek również powinien być w tym kolorze, bo wtedy całość uzyska spójny wygląd. W naszej ofercie znajdziesz korki umywalkowe w kolorze czarnym i złotym, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń łazienkowych.