Złota bateria do umywalki - czy warto?

Coraz większą popularnością cieszy się złota armatura łazienkowa, która prezentuje się niezwykle dystyngowanie i pięknie kontrastuje zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kaflami. Złota armatura łazienkowa to zarówno baterie prysznicowe, jak i umywalkowe, w różnych systemach i w rozmaitym stylu. Dziś zajmiemy się cechami baterii umywalkowych - jakie parametry brać pod uwagę, wybierając złote akcesoria do łazienki?

Złota bateria w łazience - nowoczesna czy retro?

Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej stylistyki armatury do aranżacji pomieszczenia. Jeśli łazienka jest urządzona w klasycznym stylu, najlepiej wybrać armaturę, która nie ma ekstrawaganckiej formy. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku przede wszystkim systemy jednouchwytowe stojące, zarówno nablatowe, jak i mocowane do umywalki. Dobrym przykładem takiej armatury jest np. bateria umywalkowa Premium. Jest to wyjątkowo ergonomiczny model, który sprawdzi się nawet w przypadku małych umywalek - jest odpowiedni zarówno jako kran w łazience, jak i w wc. 

W przypadku płytkich umywalek dobrym wyborem będzie bateria umywalkowa wysoka z serii Premium, która podnosi komfort mycia dłoni w łazience, a przy tym wygląda wyjątkowo estetycznie, dzięki połyskliwemu wykończeniu i dyskretnej stylistyce.

Jeśli łazienka jest urządzona w stylu loftowym lub nowoczesnym, to dobrą opcją jest zastosowanie armatury o nieco przemysłowym, industrialnym stylu, cechującym się prostymi, wręcz surowymi formami, bez ozdobników. Baterie w takim stylu mają często bardzo zdecydowane wzornictwo z wyraźnymi krawędziami, zupełnie inne w stosunku do opływowych modeli w stylu klasycznym. 

Wielbiciele retro mogą zdecydować się na złotą armaturę łazienkową w stylu vintage. Czym charakteryzuje się bateria łazienkowa retro? Z reguły jest to armatura ścienna, wyposażona w 2 osobne kurki, przypominające styl popularny na Wyspach Brytyjskich. Dwuuchwytowa bateria wygląda bardzo stylowo, ale regulacja temperatury może być w jej przypadku kłopotliwa, zwłaszcza dla dzieci. Jeśli w domu mieszkają maluchy, najlepiej zdecydować się jednak na baterię jednouchwytową. 

Jakie są największe zalety złotej armatury w łazience?

  • walory ozdobne - złota armatura łazienkowa pięknie współgra nawet z minimalistycznym wnętrzem, dzięki czemu nie są wymagane dodatkowe elementy dekoracyjne
  • łatwość czyszczenia - na złotej armaturze nie są mocno widoczne osady z twardej wody, zwłaszcza w przypadku baterii w matowym wykończeniu
  • wysoka jakość wykonania - większość modeli armatury w tym kolorze jest wykonana z wysokogatunkowych metali, jak np. mosiądz, dzięki czemu są odporne na korozję i zarysowania

Wybierając złotą armaturę umywalkową, warto zadbać o to, by była ona spójna z pozostałymi elementami metalowymi w łazience, jak np. armatura prysznicowa, uchwyty na ręczniki czy rama lustra. Wpływa to na całość kompozycji, która jest wówczas bardziej komplementarna. 

Opublikowano w : Blog

Zostaw komentarz